Wind trotserend Alliance ‘22 boekt zakelijke zege op Dynamo

Voor Alliance ‘22 het duel tegen Dynamo uit Ursem op het programma. De ploeg uit Haarlem wilde de uitstekende seizoensstart doortrekken en in het spoor blijven van koploper Kwiek ’78.

Om de volle buit binnen te halen moest Alliance ‘22 niet alleen afrekenen met Dynamo. Ook de herfststorm bleek een geduchte tegenstander. Met windkracht 6 tot 7 over het veld beloofde het een lastige voetbalmiddag te worden. Dat was direct zichtbaar in de openingsfase. Het spel was aan weerszijden rommelig door de lastige weersomstandigheden. De intentie van Alliance ‘22 was desondanks duidelijk. De bal laag houden en via combinaties over de grond het zestienmetergebied van de bezoekers zoeken. Dit leidde al vroeg tot een aantal kleine mogelijkheden.

Voorsprong

Vlak voor de twintigste minuut resulteerde het veldoverwicht in een hoekschop voor de thuisploeg. Na een corner van Daan Frencken belandde de bal voor de voeten van Stijn Heuvel. Hij twijfelde geen moment en haalde verwoestend uit: 1-0.

In het restant van het eerste bedrijf kreeg Alliance ‘22 het lastiger. Met tegenwind kwamen de Haarlemmers vaker in fysieke duels terecht. Wanneer Dynamo deze won, werd direct de diepte gezocht, wat voor enkele hachelijke momenten zorgde. Doelman Hugo Klerkx onderscheidde zich echter met twee tot drie uitstekende reddingen en hield zijn ploeg knap op voorsprong. De 1-0 was tevens de ruststand.

Bekeken schot

Met de wind in de rug na de thee trok Alliance ‘22 het initiatief weer naar zich toe. Het voetbal oogde direct vloeiender en de groen-zwarten hervonden het overwicht uit de beginfase. Op het uur viel de bevrijdende 2-0. Na een goed opgezette aanval viel een afgeslagen bal op de rand van de zestien precies voor de voeten van Frencken. Met een bekeken schot liet hij de Dynamo-doelman kansloos.

In het laatste halfuur probeerden de bezoekers nog een aansluitingstreffer te forceren, maar de Haarlemse organisatie gaf geen krimp. Grote kansen bleven uit, waardoor de 2-0 voorsprong op deze stormachtige zondagmiddag professioneel over de streep werd getrokken.

Wederom toonde de defensie zich een betrouwbare vesting, met sluitpost Hugo Klerkx voorop. Met nog altijd nul tegendoelpunten dit seizoen kent Alliance ‘22 een droomstart in de competitie. Volgende week wacht het uitduel tegen Zaandijk, waar de groen-zwarten deze sterke reeks een passend vervolg hopen te geven.

Blik van de trainer

Ondanks de nieuwe driepunter en de indrukwekkende ‘clean sheet’ plaatst trainer Bas Groenveld na afloop een constructieve kanttekening. Hoewel hij uiteraard tevreden is met het resultaat, en erkent dat het met deze stormachtige wind buitengewoon moeilijk voetballen was, zag hij wel ruimte voor verbetering.

Groenveld merkte op dat de ploeg soms wat slordig omsprong met het balbezit, wat leidde tot onnodig balverlies en enkele foute inspeelpasses. Dit zal de komende week een logisch aandachtspunt zijn tijdens de trainingen, want de oefenmeester weet dat hoger geklasseerde teams dit soort fouten sneller kunnen afstraffen. De focus gaat daarom direct weer scherp op de voorbereiding, zodat de stijgende lijn tegen Zaandijk kan worden doorgezet.

Alle uitslagen, de stand en het programma van de zondag vierde klasse B vind je op de Team pagina of op VIH competitiepagina.

Tekst: Jesse Faas
Foto: Alexander Frencken
Met dank aan Maurice van Abbevé en Voetbalinhaarlem.nl

Delen met anderen?